سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قیمت در و پنجره دوجداره استاندارد

دوشنبه 96/6/20
12:5 عصر
بهرام پروهان

قیمت در و پنجره دوجداره استاندارد با توجه به مصوبه ای که دولت مشخص می کند تعیین می شود. اما برخی تولیدکنندگان با پایین آوردن کیفیت و استانداردها قیمت نهایی را کاهش می دهند که با گذشت زمان نارضایتی مشتریان را به همراه دارد پس اولین نکته در یک خرید مناسب کیفیت محصولات می باشد.

پروفیل یو پی وی سی

با توجه به تبلیغات گسترده درخصوص استفاده از در و پنجره دوجداره استاندارد به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان‌ها توسط شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور وحمایت‌های مالی صورت گرفته در زمینه تولید شیشه و در و پنجره دوجداره استاندارد ساختمانی و افزایش تولیدات داخلی و نیز با توجه به ضرورت اجرای مبحث19 در ساختمان‌های در حال ساخت، در حال حاضر رویکرد قابل توجهی نسبت به استفاده و نصب در و پنجره دوجداره استاندارد در ساختمان‌های موجود و نوساز در کرج مشاهده می‌شود. متأسفانه در حال حاضر، توسط برخی از تولیدکنندگان، پنجره‌های دوجداره بصورت غیر استاندارد تولید و توزیع می‌شود. استفاده از این گونه پنجره‌های دوجداره غیر استاندارد، مشکلاتی از قبیل مه گرفتگی شیشه‌ها و درز بند نبودن پنجره‌های دوجداره را ایجاد نموده و نه تنها به عنوان عایق حرارتی و صوتی کارآیی لازم را ندارند بلکه مشکلات بصری جدی نیز ایجاد می‌نمایند. در و پنجره دوجداره استاندارد باید دارای اجزای استانداردی از قبیل شیشه، پروفیل، گالوانیزه و یراق آلات باشد تا بهترین عملکرد و طول عمر را داشته باشد. بیشتر تلفات حرارتی ساختمان ها از طریق درو پنجره های قدیمی و غیر استاندارد صورت می گیرد در نتیجه با استفاده از در و پنجره دوجداره استاندارد در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. در و پنجره دوجداره استاندارد یو پی وی سی و آلمینیوم خوب به شکلی طراحی و تولید می شوند که از نفوذ هوا و سرو صدا جلوگیری نموده و در شرایط گرم آب و هوایی، جذب گرمای حاصل از تابش خورشید را کاهش و به حداقل برساند. کاهش نشت هوا و انتقال دما، مهمترین عوامل در داشتن خانه هایی با بازده انرژی مناسب هستند. این گونه ساختمان ها از اتلاف گرما در نقاط سرد و از اتلاف سرما در نقاط گرم جلو گیری میکنند.

قیمت در و پنجره دوجداره استاندارد

استفاده از در و پنجره دوجداره استاندارد، روش ساده ای برای کاهش هزینه های انرژی و در نتیجه کاهش گازهای گلخانه ای است. فریم های در و پنجره دوجداره استاندارد یو پی وی سی در کرج باید از جنس موادی عایق و با مقاومت و استحکام بالا،مانند فایبر گلاس یا یو پی وی سی ساخته شده باشند. در و پنجره دوجداره استاندارد باید حداقل دارای دو جداره باشند ولی بعضی از انواع آنها سه یا چهار جداره نیز دارند. لایه پوششی در و پنجره دوجداره استاندارد باید قابلیت منعکس نمودن اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش را داشته، همچنین باید در برابر عوامل جوی مقاوم بوده و طوری درزبندی شده باشد که در زمستان مانع از خروج هوای گرم و نفوذ هوای سرد و در تابستان مانع از خروج هوای خنک شود و نفوذ هوای گرم و اسباب خانه را نیز از آسیب های ناشی از نور آفتاب و رطوبت یا گردو غبار محفوظ دارد. در و پنجره دوجداره استاندارد، دارای دو شیشه می باشد که بین آنها یک فضای کاملا درزبندی شده وکیوم وجود دارد و اکثرا با گازهای آرگون یا کریپتون پر می شود. این فاصله معمولا بین 6 تا20  میلی متر است.دو جداره کردن شیشه جلوی ورود نور را نمی گیرد ولی گرمای خورشید را کاهش می دهد.

از نظر میزان مصرف انرژی، پنجره دو یا سه جداره ای که عایق حرارتی آن بیشتر باشد مناسب تر است. به طور کلی میزان عایق حرارتی و قیمت در و پنجره دوجداره استاندارد به عوامل زیر بستگی دارد:

1- نوع شیشه مصرفی

2- تعداد لایه های شیشه موجود در پنجره یا درب دوجداره (تک، دو و چند جداره )

3- ضخامت لایه هوایی موجود بین دوجداره شیشه

4- مقاومت حررتی یا ضریب هدایتی فریم پنجره

5- درز بندی در هنگام نصب

شیشه چندجداره

در آزمون استاندارد پروفیل در و پنجره دوجداره استانداردعواملی که مورد توجه قرار میگیرد عبارت است از:

وزن پروفیل- ابعاد پروفیل- ظاهر پروفیل- شرایط آب و هوایی- مقاومت ضربه ای پروفیل- آزمون حرارتی پروفیل- مواد اولیه

باید توجه کرد که شکل ظاهری پروفیل در هنگام آزمون استاندارد در کرج و همچنین در هنگام استفاده از پروفیل در ساخت در و پنجره دوجداره استاندارد upvc بسیار مهم است که باید دارای رنگ ثابت و یکنواخت بوده و سطح آن از هر گونه ترک و جسم خارجی و حفره به دور باشد. اما اگر در هنگام تولید زد گی کوچکی روی پروفیل ایجاد شود اگر روی ظاهر و عملکردش در ساخت در و پنجره دوجداره استاندارد تاثیر نداشت قابل چشم پوشی است.

همچنین باید توجه کرد که در هنگام نگهداری وانبار کردن پروفیل سطح آن صاف و بدون خوردگی باقی بماند.

در فرآیند تولید شیشه دوجداره در و پنجره دوجداره استاندارد مراحل زیر از اهمیت زیادی برخوردار می باشند:

تزریق گاز: بر خلاف تصور عمومی بر اینکه بین دو شیشه خلاء وجود دارد، بین دو شیشه معمولا گاز آرگون یا کریپتون تزریق می گردد. این گاز دو وظیفه اصلی دارد: یکی برای بهبود عایق بندی فضای بین دو شیشه و دیگری در شیشه های رفلکس و رنگی که احتمال واکنش لایه رفلکسی با هوای محیط وجود دارد. در این حالت این گاز مانع واکنش شده و کیفیت شیشه و رنگ آن را تا سال ها حفظ مینماید. تزریق گاز پس از پرس اولیه انجام می شود، به نحوی که هوا خارج و گاز از سوی دیگر تزریق می گردد.

عایق بندی: دراین مرحله و پس از تزریق گاز، ماد? پلی سولفاید در فضای بین دو شیشه و اسپیسر تزریق شده و عایق بندی نهایی را تأمین مینماید و شیشه پس از خشک شدن قابل نصب بر روی پنجره ها می باشد.

مزایای در و پنجره دوجداره استاندارد با شیشه های دو جداره

مهمترین هدف از استفاده در و پنجره دوجداره استاندارد مقرون به صرف بودن به سبب صرفه جویی در مصرف انواع انرژی و عایق بودن آن نسبت به فضای بیرونی است . به کمک در و پنجره دوجداره استاندارد نزدیک به 40% در مصرف انرژی ( سوخت. برق . آب ) صرفه جویی شده و کاهش چشمگیر هزینه های سبد خانوار را در بر دارد.

1-عایق حرارتی

2-عایق رطوبتی

3-عایق صوتی

4-غیر قابل اشتغال

5-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت

قیمت در و پنجره دوجداره استاندارد: با توجه به عرضه پنجره‌های دوجداره غیر استاندارد در بازار مصرف و استفاده از محصولات بدون کیفیت و دست ساز در برخی ساختمان‌ها، اطلاع رسانی مناسب جهت استفاده از در و پنجره دوجداره استاندارد در کرج امری ضروری می‌باشد. استفاده از پنجره‌های دوجداره کرج فاقد کیفیت نه تنها به لحاظ ایجاد مقاومت حرارتی موثر نمی‌باشد بلکه شیشه‌های دوجداره نامرغوب مدت کوتاهی بعد از نصب از داخل کدر و شفافیت و کارآیی خود را از دست می‌دهند. با عنایت به این مهم که پنجره‌های دوجداره کرج در صورتی کارآیی لازم را خواهند داشت که در پروسه تولید پروفیل، شیشه دوجداره، مونتاژ قاب و نصب پنجره استانداردهای مربوطه رعایت شده باشد، شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور اقدام به تدوین استاندارد‌های ملی ویژگی‌ها و روش‌های آزمون شیشه‌های دوجداره و قاب‌های پنجره‌های دوجداره و نیز تجهیز آزمایشگاه‌های مربوطه در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نموده است و پروژه تدوین استاندارد برچسب پنجره‌های دوجداره کرج را نیز در دست اقدام دارد. پس بهتراست اگر قصد ثبت سفارش برای ساخت و خرید در و پنجره دوجداره استاندارد ساختمان در حال ساخت خود و یا اینکه قصد تعویض بدون تخریب پنجره های فلزی محل زندگی خود یا محل کارتان را در استان البرز کرج و دیگر مناطق را دارید با کمی تحیق و حتی هزینه ناچیز بیشتر پنجره ای استاندارد و با اطمینان انتخاب کنید تا مدت زمان بیشتری برای شما ماندگار باشد و بتوانید از مزایای واقعی آن به شکلی که معین شده بهره لازم را ببرید.